Агросистема ЛТД
Головна / Новини / 5 відповідей, які допоможуть вам доїти швидше, безпечніше та ефективніше

5 відповідей, які допоможуть вам доїти швидше, безпечніше та ефективніше

Якщо ваша мета — підвищити ефективність доїння, не пропустіть цю інформацію!

Досягнення високої ефективності доїння вимагає пошуку балансу між доїнням великої кількості корів при збереженні їх добробуту та максимальному збереженні якості молока. 

Вибір, налаштування обладнання та аспекти досягнення цієї мети потребують розгляду. 

Ми хотіли би поділитися ключовими моментами, які не варто недооцінювати. 

Який перший крок потрібно зробити, щоб покращити здоров’я стада?

Незалежно від типу вашого доїльного залу, основним кроком є ​​знання середнього розміру дійок стада та параметрів доїльної системи. Ці два аспекти дозволять вам зробити правильний вибір дійкової гуми.  

Щоб зрозуміти параметри системи, важливо проаналізувати частоту пульсації та співвідношення, щоб оптимізувати за допомогою дійкової гуми. Це можна зробити за допомогою динамічного тесту Vadia, як показано на малюнку нижче. 

Ознайомившись із морфологією дійок стада та аналізом пульсації, настав час поговорити про варіанти дійкової гуми. Ключовими факторами здоров’я вимені є: 

Форма дійкової гуми: кругла, трикутна чи квадратна, гума має мінімізувати ковзання та стрес для дійок.

Склад дійкової гуми: має відповідати стандартам безпечності харчових продуктів, забезпечуючи  збереження якості молока та стану дійок. 

Вентильований отвір в гумі: допомагає утримувати молоко подалі від дійок, зберігаючи їх сухими. Це також мінімізує рівень інфікування та запобігає збільшенню кількості соматичних клітин, що впливає на якість молока. 

Умови використання дійкової гуми: гума, яку використовують більше 6 місяців або більше 2500 доїнь може негативно вплинути на стан дійок. Фактично, зношена дійкова гума зменшує адгезію до дійок, це призводить до спадання та ковзання, що може призвести до гіперкератозу та маститу. 

Як зберегти якість молока крім того, як тримати дійки сухими?

Запорукою збереження якості молока є стабільність вакууму. Тому вибір молочного колектора, який унеможливлює турбулентність молока, відіграє вирішальну роль. Таким чином, молоко буде текти плавно, а його властивості не будуть знижені, як демонструє відео нижче. 

Чи достатньо обрати правильне доїльне обладнання для отримання здорових корів, високоякісного молока та високої продуктивності?

Вибір найкращого обладнання для потреб вашої стада та параметрів доїльної системи може здатися остаточним рішенням, але це лише половина шляху до досягнення ефективності доїння.  

Насправді дуже важливо розробити правильну процедуру обробки вимені перед доїнням, яка підготує корів до безпечного доїння та забезпечить правильний час стимуляції. Мета полягає в тому, щоб досягти 50% віддачі протягом перших двох хвилин, без бімодальності на початку доїння або передоювання, які можуть викликати стрес у тварин. 

Крім процедури перед доїнням слід враховувати обробку після доїння, щоб видалити будь-які сліди молока та бактерії з вимені, щоб уникнути інфекцій.

Чи достатньо обрати роботизоване доїння для отримання здорових корів, високоякісного молока та високої продуктивності?

Автоматична система доїння не виключає ризиків, яким піддаються дійки корів під час традиційного доїння. Вони відчувають той самий процес, тому слід звернути увагу на якість і форму дійкової гуми, співвідношення пульсації та стабільність вакууму. 

Отже, чи можна подоїти швидше, при цьому зберігаючи здоров’я тварини?

Так. Але з попередніх пунктів стає зрозуміло, наскільки важливо зменшити швидкість, щоб прискорити доїння. 

Це означає, що кожен крок і вибір повинні бути ретельно продумані та визначені відповідно до потреб тварин і налаштувань доїльного залу. 

Тільки тоді ви зможете доїти корів швидше, упевнившись, що стан їхніх дійок не погіршиться, а якість молока збережеться. 

За матеріалами milkrite | InterPuls

Поділитись у мережі

x