Оптимізуйте гігієну вашої доїльної системи: уникайте цих помилок!
Які найважливіші аспекти слід враховувати та уникати помилок, щоб оптимізувати гігієну вашої доїльної системи? Давайте подивимося на найгірші та найкращі практики для збереження здоров’я вашого стада та якості ваших доїльних компонентів, які є ключем до прибутковості вашої ферми.
Чи знаєте ви про потенційні ризики, пов’язані з поганою гігієною в залі та неправильною процедурою промивки доїльної системи? Належне очищення ніколи не можна недооцінювати, якщо ми хочемо покращити якість молока та оптимізувати продуктивність доїння.
Метою належного очищення системи є видалення бруду та залишків молока після кожного доїння, щоб досягти найбільш безпечних умов для наступного сеансу. Однак, якщо це не виконується ретельно та належним чином, це може мати негативні наслідки для прибутковості ферми. Тому давайте для початку розберемося з найпоширенішими помилками, пов'язаними з промивкою системи і пов'язаними з ними ризиками!
Помилки, яких слід уникати під час очищення доїльної системи
- Перша велика помилка полягає в тому, що не враховуються потреби корів, створюються незручні та брудні умови доїння. У цьому відношенні першим фактором є низький рівень гігієни, який визначається неправильною мийкою доїльного залу, його компонентів та інструментів, які використовує фермер під час процесу.
Цей стан сприяє поширенню бактерій, що становить серйозну загрозу здоров’ю тварин і якості молока. Як наслідок, на умови роботи впливатимуть неспокійні корови, якими важче керувати, що ще більше знижує ефективність процесу доїння.
- Іншим ключовим фактором є використання неправильних параметрів промивки доїльної системи. Насправді неправильний вибір параметрів процесу мийки, миючих засобів та температури води не продезінфікують труби належним чином, через що залишки молока залишаються на стінках. Це призведе до забруднення молока, яке буде протікати через ці труби під час наступного сеансу доїння.
- Як і кожен компонент доїльної системи, миючі розчини також потребують контролю. Таким чином, недотримання періодичних перевірок їх якості може знизити ефективність очищення системи.
- Щоб досягти ефективної промивки доїльної системи, моніторинг витрат води та енергії має вирішальне значення. Як це можна зробити? Підключити систему доїння до лічильника молока, який точно покаже кількість використаної води.
Ризики, пов'язані з поганою гігієною доїльного залу
Погана гігієна доїльної системи має негативні наслідки для прибутковості ферми. Давайте переглянемо деякі показники, які можуть вказувати на проблему з гігієною доїльного залу.
Низька якість молока, високий SCC і мастит. Погана гігієна може бути найгіршим ворогом для вашої прибутковості, глибоко впливаючи на бактеріальне забруднення молока. Під час контакту з брудним середовищем хвороботворні мікроорганізми, які знаходяться на трубах та шлангах, через які тече молоко, поширюються по рідині, різко знижуючи її якість, підвищуючи ризик інфікування. Насправді, під час відсмоктування молока сфінктер дійки корови відкритий і надзвичайно вразливий до патогенів. На пізнішому етапі це може збільшити кількість соматичних клітин і призвести до маститу.
- Перехресне зараження. Оскільки ті самі компоненти використовуються для доїння декількох корів. Якщо перші з них були заражені, бактерії можуть легко поширюватися від однієї корови до іншої. Це призведе до значного збільшення кількості інфекцій.
- Незручне, неповне, тривале доїння. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою під час доїння, причиною може бути погана гігієна зала. Якщо умови доїння не є оптимальними, корови відчувають стрес і дискомфорт. У цьому є кілька недоліків: з одного боку, при тривалому впливі вакууму можуть виникати проблеми з кінцем дійки та може виникнути гіперкератоз. З іншого боку, чим довше корови проводять стоячи, тим вища ймовірність проблем, пов’язаних з ратицями та кульгавістю.
- Ваші доїльні компоненти під загрозою. Недооцінюючи необхідність дотримання високої гігієни та своєчасного технічного обслуговування доїльної системи, ви піддаєте доїльні компоненти надмірному використанню та забрудненню. Це призводить до виходу їх з ладу, що спричиняє несподівані додаткові витрати, які підривають ефективність і прибутковість вашої ферми.
-
Дізнатись більше
Автоматична система годівлі телят
Наш партнер компанія JFC, яка має більш ніж 30-ти річний досвід в проектуванні пристроїв для годівлі тварин, пропонує автоматичну систему годівлі телят Evolution Automatic Calf Feeder. Автоматична система годівлі дозволяє… -
Дізнатись більше
Доїльне обладнання на сучасний лад: сім раз відміряй — один раз купи!
Технологія безприв'язного утримання та доїння у доїльних залах максимально відповідає фізіології корів, дозволяє покращити не тільки виробничі характеристики дійного стада, а і якнайкраще оптимізувати роботу обслуговуючого персоналу. Втім, як показує… -
Дізнатись більше
Як правильно обрати доїльне обладнання? На що звернути увагу при виборі дійкової гуми? Які переваги трикутної дійкової гуми?
Про це та більше від менеджера технічної підтримки Milkrite Interpuls Валерія Волкова. Стаття журналу "Тваринництво та ветеринарія", 01/2024.