Сучасні системи ідентифікації тварин в доїльному залі
Сучасне обладнання доїльного залу дозволяє в режимі реального часу визначати кількість молока, отриманого від кожної корови, швидкість молоковіддачі, температуру та електропровідність молока. Ці показники дозволяють діагностувати хвороби на початкових стадіях, коли ще є час проводити профілактичні лікувальні заходи. Аналіз даних отриманих під час попередніх сеансів доїння дозволяє підвищити ефективність та зменшити час доїння. Під час доїння на екран молокоміра виводиться додаткова інформація по кожній тварині – кількість днів лактації, кількість днів після запліднення, чи було запліднення результативним. Вся ця інформація допомагає приймати рішення по кожній тварині. Так при виявленні корови, що лікується антибіотиками, система сигналізує про це і убезпечує від потрапляння молока таких тварин в загальний молочний танк.
Успішна реалізація всіх вище перелічених можливостей можлива лише за умови точної та безперебійної ідентифікації тварин, в тому порядку в якому вони заходять до доїльного залу та розміщуються на доїльних місцях. Невірна ідентифікація призводить до того, що інформація отримана молокомірами може бути втрачена або віднесена до іншої тварини.
Зазвичай ідентифікація корови відбувається при вході її до доїльного залу. Кожна корова має вушний мікрочіп, який містить ідентифікаційний номер. На вході до доїльного залу встановлюються антени, що зчитують ідентифікаційний номер тварини, коли вона проходить повз. Стійлове обладнання забезпечує послідовність розстановки тварин на доїльних місцях в порядку проходження ними ідентифікації.
Недоліком даної системи є те, що у тому разі, коли одна із корів загубила вушний чіп, вона не буде ідентифікована і її дані можуть бути віднесені до корови яка пройшла за нею. Дані ж по наступній корові також будуть віднесені до тварини, що йде слідом. Таким чином може бути порушена ідентифікація тварин всього ряду. Дані отримані за результатами доїння будуть віднесені до інших тварин. З метою розв’язання даної проблеми виробники доїльного обладнання пропонують варіанти встановлення ідентифікаційних антен на кожному доїльному місці.
В такому випадку зчитування інформації та ідентифікація тварини з передачею даних на комп’ютер відбувається тоді, коли корова стала на доїльне місце. Встановлення антен на кожному доїльному місці дозволяє уникнути проблем з ідентифікацією, які можуть виникати коли система працює лише з антенами на вході. Але при такому способі ідентифікації в доїльному залі на 20 доїльних місць необхідно встановити 20 антен, а у залі на 28 або 36 доїльних місць – 28 чи 36 антен відповідно, що значно підвищує вартість обладнання.
З метою усунення проблем які можливі при ідентифікації корів на вході до доїльного залу, та недопущення здорожчання обладнання доїльного залу, яке є неминучим при встановленні ідентифікаційних антен на кожному доїльному місці, компанія АГРОСИСТЕМА ЛТД пропонує унікальне рішення даного питання.
На вході до доїльного залу, після проходження повз антену, що здійснює ідентифікацію за вушним чіпом, корова проходить під веб-камерою, яка фіксує проходження тварини.
Програма присвоює корові номер, розпізнаний антеною після того, як камера зафіксувала її проходження на доїльне місце.
У разі якщо номер тварини не був розпізнаний, а камера зафіксувала її проходження, то така тварина ідентифікується програмою як тварина без номера. Ідентифікація ряду при цьому не порушується, тварини, що йдуть слідом при розміщенні на доїльних місцях отримують кожна свій номер.
Дана система ідентифікації встановлена компанією АГРОСИСТЕМА ЛТД і успішно працює в господарствах ПАТ «Зернопродукт МХП» філія «Рідний край» с. Соснівка Білогірського району Хмельницької обл. та ПАТ «Зернопродукт МХП» с. Краснопілка Гайсинського району Вінницької області.
Застосування даної системи, при доїнні корів дозволяє уникати помилок, що можуть бути викликані невірною ідентифікацією. Безпомилково зібрана інформація по кожній з тварин під час кожного доїння підвищує ефективність профілактичних лікувальних заходів, дозволяє покращити якість всього молочного стада шляхом вибраковування малопродуктивних тварин та можливостей провести оцінку тварин при селекції. Безпомилково отримана інформація дозволяє визначати вплив того чи іншого раціону годівлі на показники якості молока та відслідковувати ефективність застосування ветеринарних препаратів. Все це дозволяє зменшити собівартість отримуваної продукції та збільшувати прибутки господарства.
-
Дізнатись більше
Автоматична система годівлі телят
Наш партнер компанія JFC, яка має більш ніж 30-ти річний досвід в проектуванні пристроїв для годівлі тварин, пропонує автоматичну систему годівлі телят Evolution Automatic Calf Feeder. Автоматична система годівлі дозволяє… -
Дізнатись більше
Доїльне обладнання на сучасний лад: сім раз відміряй — один раз купи!
Технологія безприв'язного утримання та доїння у доїльних залах максимально відповідає фізіології корів, дозволяє покращити не тільки виробничі характеристики дійного стада, а і якнайкраще оптимізувати роботу обслуговуючого персоналу. Втім, як показує… -
Дізнатись більше
Як правильно обрати доїльне обладнання? На що звернути увагу при виборі дійкової гуми? Які переваги трикутної дійкової гуми?
Про це та більше від менеджера технічної підтримки Milkrite Interpuls Валерія Волкова. Стаття журналу "Тваринництво та ветеринарія", 01/2024.